Предводени приколки Мобилни LED екрани за побезбедни собири

Во ерата на КОВИД-19, мерките за социјално дистанцирање нè разделија, но исто така се чини дека здружувањето е уште поважно од било кога. Сите видовме како се движат демонстрациите, обидувајќи се да најдеме рамнотежа меѓу двајцата, или уште полошо, демонстрантите и политичарите кои ги исфрлаат овие мерки заедно!

Но, што ако имаше подобар начин? Сега има со LED, Jumbotron и технологија за стриминг. Замислете ако сакате, голем собир на паркинзи - големи ЛЕР-екрани, и предавател на краток опсег сум. Вашите политичари, верски водачи или говорници можат да емитуваат програма преку зумирање или од изолирана просторија, а групата сè уште може да ги гледа и слуша.

Мобилен скенирање - ве покривме, во движење, веднаш дома или на работното место

Дали некогаш сте помислиле: „Би сакал единица за складирање ако не морав да возам низ градот за да влезам во него!“ Можеби би било убаво да имате единица на вашето работно место, или какво добро, можеби дури и во задниот двор !!!

Па, одлична вест е - сега можете! Мобилен статус е нова компанија која доаѓа во Салем, Орегон. Тие се специјализирани за опции за складирање на мобилни уреди како што се следново:

Mobile Stash - Намалување на трошоците Обезбедување на контејнери и правење на вашиот живот полесен испорака во исто време

Бројот една работа што сега им паѓа на ум на сите е „како да успееме во овие невидени времиња кога малите бизниси затвораат врати секој ден, а нивото на невработеност се зголемува?“ Една од првите работи што многу компании ги разгледуваат се начините за намалување на трошоците, а најдобриот начин за намалување на трошоците е преку иновации.

Mobile Stash - Испорака со контејнери за складирање пониски трошоци во Орегон

Во денешниот свет секогаш има потреба од опција за пониска цена. Додека компаниите продолжуваат да ги намалуваат аглите, последното нешто што сакате да го видите кога нарачувате услуга за движење на контејнерите се повлекува со полу-камион долг 40 стапки - плус двајца момци и ви forушкар - само за да го добиете на задниот дел. Тоа е претпоставка дека не треба да внесат кран!

Како да го пронајдете вистинскиот специјалист за промена на вашата венчаница

Кога е време да започнете да се подготвувате за вашата свадба, треба да бидете сигурни дека венчаницата што сте ја одбрале го гушка вашето тело исто како што треба. Треба да бидете сигурни дека фустанот ќе ви помогне да се чувствувате сигурни и дека ќе го покаже вашето тело на најдобар начин. Вашата венчаница ќе биде во сите слики и сеќавања што ги имате од вашиот посебен ден и треба да ја пронајдете вистинската личност да го измени тој фустан за вас.

Како го промени коронавирусот многу видови на настани во 2020 година, како што се свадбите?

НАЈДОБРИОТ СВЕТСКО ВИНО - ПОБЕДНИЧКИ ВИЛАМЕТЕ ДВЕТОТ 2020

Гласаше за најдоброто место на венчавки (злато) за 2019, 2018 и 2017 година од Салем Орегон, државник весник

НЕГОВОР: Чувството и загатката што повеќето парови го имаат низ целиот свет додека планираат свадба во 2020 година. Поради оваа актуелна криза што светот ја доживува, многу луѓе се заглавени во состојба на немири. Многумина мораа да го презакажат датумот на свадбата, не само еднаш туку двапати.

Дали градот Салем прави измама на своите жители?

Градот Салем, во Орегон, наплаќа за услуга на сопствениците на имот што тие знаат дека не ги обезбедуваат, а некои од тие обвиненија се монструозни. Градот Салем е правно одговорен за собирање даноци за „општите услуги“ што тие ги обезбедуваат. Градските такси, од друга страна, мора да се наплатат за специфични услуги и само за тие услуги. Овие се повеќе како хонорари за корисници.

Водачите на Портланд ги знаат немирите што се шират „Ковид-19“ и сè уште не прават ништо - немирите, грабежите и злосторствата продолжуваат

Со тоа што Орегон забележа пораст на случаи на ХОВИД, градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсет, сега призна дека протестира во неговиот град не да доведе до шипка во случаи на коронавирус, откако претходно инсистираше на тоа дека нема врска. Гарцети потврди дека здравствените службеници во округот Лос Анџелес веруваат дека неодамнешните демонстрации придонеле за значителен раст на случаите на СОВИД-19 во градот.

Мобилен статус - Побарај Орегон, пикап и испорака на контејнери е тука!

Секогаш кога имате трговски договор со друга земја, секогаш има разметоци. Некои се добри, а некои се лоши, а некои би можеле да одат на кој било начин во зависност од тоа што правите со нив. Да се ​​биде на Западниот брег и недалеку од меѓународно пристаниште, многу од стоките што влегуваат во Соединетите држави се доведуваат веднаш во Портланд, спакувани во контејнери за превоз на челик со тешки товари.

LED приколки - Подготвување за следната година Саемите и настаните во Орегон никогаш не биле полесни

Здраво на сите! Јас би сакал да зборувам малку денес за нашите пријатели во текот на ЛЕР приколки, и на што работат тие да ви помогнат, а вашиот персонал да се подготви за претстојната саемска сезона во 2021 година.

За жал, благодарение на пандемијата на коронавирус која ја разнежни нашата нација, не само што се затворени скоро сите саеми на фестивали и настани, туку илјадници забавувачи, добавувачи на храна и алкохол, како и компаниите за изнајмување изгубија многу време, а многумина преминуваат надвор од индустријата за добра.

МОБИЛЕ СТАШ - Полесно се движат контејнерите со мобилен земја

Сакав да разговарам со вас денес за една шармантна мала компанија која ги отвори вратите наскоро во Салем, Орегон наречена Mobile Stash, заради нејзината основна цел да се движат контејнери за складирање / испорака, за цели на складирање на мобилни уреди. Иако ова е нивна примарна услуга, тие можат да управуваат со широк спектар на контејнери за земја и други услуги што се движат.

Пристапни свадби за соништа во Хабард капела - Најдоброто од победникот на Виламет долина 2020 година!

… Исто така гласаше за Најдобро место за венчавки (Злато) за 2019, 2018 и 2017 година од Орегон Salурнал Салем државјани.

Најдоброто од натпреварот Долина Виламет се отвори во февруари 2020 година. Денес беше денот кога градот Салем ги објави сите многу категории со двајцата победници за секоја од овие категории. Колку е убаво изненадување да се види тоа Пристапни свадби за соништа во Хабард капела повторно беше рангирана како место за највисоко рангирање на свадби, како еден од двајцата победници за поделба на свадбените места.

Складирање Салем Орегон - тоа е она што го заслужувате

Секој еднаш по некое време во деловниот свет во кој работиме, наидувате на компанија која навистина прави разлика во нивната индустрија. Ова е особено точно со Складирање Орегон со седиште надвор од Салем. Основано пред девет години со мисија да обезбеди супериорно складирање за пониска цена во брзо проширување на државниот капитул каде потребите на складирање значително го надминуваат снабдувањето, Складирање Орегон има направено некои сериозни бранови со својот уникатен и пријателски пристап кон клиентите кон бизнисот.

Складирање во Орегон Горд им служи на Салем и Кијзер Орегон

Складирање Орегон е во сопственост на локално семејство кое сега својата 5-та генерација живее во Орегон. Тие се горди на Орегонците кои работат напорно за да ја направат својата држава и локална заедница подобро место на секој можен начин.

Тие сфатија дека Градот Салем ги менува правилата за улично паркирање на возила за рекреација и кампери и дека локалните жители на градот ќе бидат принудени да најдат алтернативни локации. Затоа, тие купија многу неискрена земја и започнаа Складирање Орегон со идеја да обезбеди солидна ниска цена РВ-алтернатива за паркирање што Градот наскоро ја побара за сите свои граѓани.

Трамп се заканува дека ќе распореди војска, доби опозиција од гувернерите

претседател Доналд Трамп предупреди дека ќе ја распореди војската во држави кои нема да преземат сериозни активности против демонстрантите во тековните демонстрации против смртта на Georgeорџ Флојд. Претходно, претседателот ги повика гувернерите да преземат одговорност и да ги уапсат демонстрантите.

Складирање Орегон - Одлично место за складирање на предмети за домаќинството, или автомобили, камиони, приколки и чамци!

Во Салем / Кизер Орегон пазар, кога станува збор за квалитетно складирање по прифатлива цена, има само едно име кое секогаш се појавува, а тоа е Складирање Орегон. Добро познати по своето надворешно возило и складирање на РВ, тие неодамна се проширија во единици за складирање на затворен простор и прифаќаат клиенти од целиот Орегон.

Подгответе се за ваша саем со затворена заштита од ЛЕР приколки

Тоа е време на невидена загриженост во моментов во Америка, додека милиони се засолниле на место за да го забават напредокот на коронавирусот. Овде, во северозападниот дел на Пацификот, направивме одлична работа за заштита на нашите граѓани и минимизирање на ризикот, многу подобро отколку голем дел од населението.

Складирање Салем Орегон - подобра услуга по пониска цена

Разговаравме малку во минатото за проблемот со понудата и побарувачката за складирање во Салем, Орегон. Со толку многу работа и цени во пораст, ние сакавме да се вратиме наоколу и да разговараме малку за една од нашите омилени компании за складирање, Складирање Орегон! Поради недостаток на достапност во многу компании за складирање во Салем, цените се искачија на вештачки надуени височини.

Планирање на вашата свадба среде Коронавирус во Орегон

Гласаше Најдобро место за венчавки (Злато) за 2019, 2018 и 2017 година од Салем Statesурнал на држави од Орегон

Бидејќи оваа светска пандемија се чини дека конечно се забавува, многу невести се прашуваат и нивните вереници, „време е да ја испланираме свадбата сега? “ Тоа е чудност со која се соочуваат многу идни невести и младоженци дали да ги продолжат своите планови за нивниот голем ден.

Складирање на ниски трошоци за складирање во Орегон во Салем, ИЛИ со 10 бесплатни удобности

Вреговите се тешки, а сите ги намалуваат своите трошоци и се обидуваат да ги намалат. Еден од одличните начини на кои можете да го сторите тоа е со намалување на складирањето и / или преселбата во нов објект каде цените се пониски!

Sзачувување Салем Орегон има многу опции од RV Storage, традиционално мини складирање на лице место и наскоро да ги има Складирање на контејнери, контејнер што се движи со изнајмување и продажба со мобилен тренд.

Што го прави професионалниот фотограф на пејзаж одличен за вашата свадба?

Меѓу многуте основни работи, на свадбата треба некој да направи фотографии од целиот настан за да ги фати и зачува сеќавањата и емоциите од тој посебен ден. Можете да ги постигнете одличните снимки што ги сакате со помош на a Фотограф на пејзаж. Со употреба на соодветна опрема, вештини и квалитети, професионалниот фотограф може да каже убава приказна од денот на вашата свадба.

Планирање и ре-планирање на свадби за време на кризата со СОВИД во Орегон

Гласаше Најдобро место за венчавки (Злато) за 2019, 2018 и 2017 година од Салем Орегон, државник журнал.

Есента и зимата во 2019 година во Дуриг имаше многу славења на ангажмани за забави ширум светот и започна планирањето за идните свадби што ќе се случуваат во 2020 година. Мислите за денес не се одбројување на деновите до свадбата на таа двојка. Мислата за коронавирус престана да вреска за многу идни планови и настани како што е денот на вашата свадба.

Продолжете да планирате за вашата свадба во 2020 година дури и ако вирусот нè натера да престанеме со планирање, додека Светот е повторно здрав

Гласаше Најдобро место за венчавки (Злато) за 2019, 2018 и 2017 година од Салем Орегон, државник журнал.

Пандемичниот коронавирус на некој начин ја погодува секоја индивидуа во светот. Тоа влијаеше врз нашите идни свадби бидејќи паровите ги прават своите свадбени планови. Секоја двојка се обидува да одлучи за неодговорени прашања за нивниот ден на венчавка за време на оваа пандемија. Никој не знае што претстои, или времето колку долго овој ужасен вирус ќе им наштети на луѓето, бидејќи донесувате тешки одлуки за тоа што да направите со вашите планови за венчавки.

Салем за складирање / Кизер или О. Продолжува да нуди услуга на безбеден и заштитен начин

Многу компании низ Орегон ги затвораат своите врати и / или практикуваат безбедно социјално растојание. За некои, тоа е лесно како работењето од дома, за други лобиите се затвораат, а се преземаат дополнителни мерки за хигиена. Сите овие се прекрасни мерки што се преземаат, но за некои е тешко да се најдат услуги.

Во согласност со вредностите на нивната компанија за ставање прв на клиентот, Салем за складирање / Кизер или О. со задоволство објавува дека нејзините врати сè уште се отворени. Додека тие преземаат дополнителни мерки на претпазливост за да избегнат ширење на заболувања, Складирање Орегон е задолжителен објект за авто-плаќање, и тоа значи дека не треба да се грижите за мноштвото луѓе што доаѓаат на нивната локација да се грижат за нивната сметка во исто време како вие, затоа што сето тоа е направено автоматски.

Планови за венчавки за 2020 година - Сега започнува сезоната на свадби - каде е најдоброто место во Орегон за да ја прославите вашата свадба?

Гласаше Најдобро место за венчавки (Злато) за 2019, 2018 и 2017 година од Салем Орегон, државник журнал.

Изборот на вашето место за свадба е една од најголемите одлуки што ќе ги донесете за време на вашиот процес на планирање за денот на вашата свадба. Додека, за некои свадби можеби е најскапа одлука за тој ден. Значи, оваа одлука на вашето место и локација игра голема улога пред да ги донесете другите одлуки што следуваат. Постојат неколку избори што прават поголемо влијание од другите, а една од најголемите е вашето место.

Салем за чување / Кизер Орегон најавува нов специјален потег на нивната локација со ниски трошоци за Салем Орегон

Добивање самостојно складирање во Салем / Кизер Орегон никогаш не било полесно со новите единици за складирање Орегон. Со екстремно ниска цена и широк спектар на вклучени удобности, Салем за складирање / Кисер ИЛИ создаде име за себе како најдобра вредност во градот. Но, одличната вест станува уште подобра; кога ќе се преселите во месец март ќе го добиете првиот месец бесплатно со минимум договор од шест месеци. Во минатото мораше да платите за сите пет од тие месеци напред, но сега е купување еден добие еден бесплатно; Плаќаат за вториот месец и првиот месец е апсолутно бесплатно, без прашања поставени !!!!

Складирање Салем Орегон - Пресечена над пустата

Секој еднаш, по некое време, во овој деловен свет со кучиња-јадења во кои работиме, наидувате на компанија која навистина работи поинаку. Во ниту една друга индустрија не е толку поточно од индустријата за складирање со Складирање Салем Орегон. Создадено пред девет години во Салем и Киизер, Орегон - брза проширување на метрополата каде потребите на складирање го надминуваат снабдувањето, Складирање Орегон ја претвори целата индустрија наопаку со својот уникатен и пријателски пристап кон клиентот кон бизнисот.

Кога и каде ќе се одржи нашата прослава на денот на свадбата во 2020 година? Достапна цена со вашиот буџет на ум овде во Орегон

Честитки! Ангажирани сте? Сега имате прстен за ангажман на прстот, за кој чекате многу години. Кога и каде ќе се одржи нашата прослава на денот на свадбата? Ова е прашање што може да биде во вашите мисли во моментов. Семејството и пријателите ќе ви го постават ова прашање сè додека не ја донесете оваа одлука. Не паничи, но е загриженост. Просечната двојка е ангажирана една година пред денот на нивната венчавка.

Дали е добро време на вineубените да му предложите на вашата душичка за брак во Орегон?

За многу парови, Денот на в Valentубените е за вашата врска со вашата душичка наместо да се обидувате да ги импресионирате со фенси предмети како цвеќиња, вечера и чоколади. Ако размислувате да propos предложите на вашата душичка за романтичен ден број еден во годината, тоа ќе биде ден што и двајцата никогаш нема да го заборавите.

Како да се зголеми ефикасноста кога брзо се враќате дома

Преместувањето на целото домаќинство од една до друга локација е доста задача - особено ако имате ограничено време. Може да биде стресно и одзема многу време. Без оглед колку и да се трудите, секогаш може да посакате повеќе да планирате или да сте организирале поинаку во текот на овој процес. Не мора да се плашите да се движите. Подолу се дадени неколку одлични совети и трикови за да се направи многу поедноставен процес и помалку стресни.

Складирањето Салем Орегон се шири !!!

Да, го слушнавте така! Тие додаваат во нивниот инвентар и отвораат повеќе големини во нивното безбедно самостојно складирање и со задоволство ве поздравуваат да ги видите нивните нови единици. Новите единици што се отвораат се 5 X 8, 10 X 8 дури и нова поголема големина за нашиот објект 20X8 што се подготвени да одат. Бидете првиот во новите единици. Убаво, ново и чисто. Willе видите дека во Складирање Орегон тие секогаш се подобруваат за да ви одговараат на вашите потреби.

Одлучувајќи за денот на свадбата за вашата нова година во 2020 година, заедно со изборот на вашето место по пристапна цена во Орегон

Сега сме во годината 2020 година што има многу значење до датумите што паѓаат во сабота во текот на целата година. Прилично е лесно да се запамети 2020 година како година кога си во брак. Има убав звук кога мислите дека во иднина велејќи: „Бев во брак во 2020 година.“

Еве неколку датуми во текот на 2020 година кои имаат убав ритам кон нив при одлучувањето на денот на вашата свадба. Добра идеја е да се одлучи сега, за да можете да го резервирате омиленото место пред да се донесе денот.

-2 22 2020-

-4 4 2020-

-6 6 2020-

-8 8 2020-

-10 10 2020-

-12 12 2020-

Не секоја година има датуми кои се поврзани со оваа година од 2020 година. Затоа, забавувајте се да го најдете тој датум како оние погоре и не заборавајте да го резервирате наскоро.

Изнајмување видео-приколка за видео на LED димензии - свиткајте Орегон

Бенд, Орегон е одлично место за посета. Наклонето наречено игралиште на отворено на запад, Бенд привлекува ентузијасти во природата, како и претприемачи. Познато е за сместување на најголем број микробројувања насекаде во Орегон, лесно е да се види зошто луѓето се собираат да се наведнуваат, и на друго место во округот Дешит.

Складирањето во Салем Орегон доаѓа со пониска цена

Овде Салем, Орегон складирање може да биде тешко, и како што сите знаеме кога побарувачката ги надминува цените на понудата се зголемуваат. Многу локални простории за складирање се чини дека го сфатија ова на срце, и наместо да се натпреваруваат за најниска цена, тие се натпреваруваат да видат кој може да наплати најмногу, и сепак останете разумно полни. Иако ова може да им даде смисла од деловна гледна точка, вештачки ги зголемуваат нивните цени и не можат да траат.

Салем за складирање Орегон го прави тоа повторно - ниски цени на RV, а сега и мини складирање премногу!

Салем Складирање Орегон е познат во Салем, Орегон како најдобра зделка во градот за отворено RV, приколка, брод и друго складирање на возила. Тие се специјализирани за обезбедување на најдобра вредност за чување во Salem / Keizer по најниска цена, и го направија угледот тоа. Една од најголемите работи за Салем Складирање Орегон е тоа што тие нудат повеќе од само место за паркирање. Вклучено во цената е 10 бесплатни удобности што го прават натпреварот, но исто така се вклучени во нивните веќе ниски цени месечни цени.

Донесување на мобилна технологија со висока вредност за ЛЕР со големи цени со ниски трошоци за Spokane Washington

Spokane Вашингтон е одлично место за живеење. Познат по тоа што го сместува северозападниот музеј за уметност и култура, луѓето се собираат кон него и тој е број 41 на обврските Топ 100 места за живеење. Сега може да биде поголема од кога и да било, со мобилен телефон ЛЕР на располагање за какви било локални саеми, фестивали, концерти, настани и забави.

Најдобро место за венчавки во Орегон - прифатлива свадба

Гласаше Најдобро место за венчавки (Злато) за 2019, 2018 и 2017 од Journalурналот на Салем во Орегон

Достапна свадба сон го освои златниот медал за најдобро свадбено место веќе три години по ред. Нивната историска пионерска црква е изградена во 1892! Оваа стара капела 127 видела многу видови услуги преку децении. На многу јасни вечери може да се слушне камбанаријата како ingвона кога aвона се случува кога некој посебен настан се случува во Хабард Капел, свадби на Добриот сон. Ова одамна е традиција да се објави новодојдената брачна двојка уште од изградбата на црквите.

Достапна свадба - начини да додадете некои специјални допири на местото на Орегон

Денес можеби имате цел да планирате прифатлива свадба, но што ќе се случи кога ќе заврши претворено во скапа свадба до моментот кога ќе заврши? Започнувате со основни идеи, но додека вашите идеи се менуваат во текот на фазата на планирање, ја заборавате вашата главна намера. Во ред е, затоа што ова е честа појава што се случува на денешните свадби. Сè додека останете фокусирани од самиот почеток на вашата цел, тогаш крајниот резултат е она што навистина е важно. Запомнете сега… ова е ваш ден и сакате да го направите тоа да се сеќава на следните години!

Гордон Сондленд обвинет за сексуално малтретирање на три жени

Три жени излегоа јавно обвинуваат американскиот амбасадор во ЕУ Гордон Сондленд на сексуално малтретирање. Во последниве денови, г-дин Сондленд се појави како можен клучен сведок во случајот со Украина, што може да заврши со импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Складирање за жители на Оурбурн Орегон на достапен објект Салем / Кизер

Наоѓањето мини складишна единица или надворешната приколка и складирањето на РВ околу Вудберн може да биде застрашувачка задача. Има толку многу капацитети, а единиците за складирање се во недостиг, а возачките цени постојано се повисоки и повисоки. Со се повеќе и повеќе семејства кои се преселуваат во околината, а градот рапидно расте, компаниите за складирање ја искористија можноста да исцедат повеќе од своите клиенти - тоа е кога тие не се полни со капацитет.

Имајте најдобро место за свадби на Пионери и прием на многу достапен буџет во Орегон

Да се ​​најде место што е пријатен за вашиот џебни книги и вашата свадба идна свадба - што е тешко да се најде во денешниот свет. Постојат неколку клучни фактори што треба да ги земете предвид кога барате најдоброто место и она што планирате да го додадете на вашиот ден ќе утврди дали можете да го направите тоа достапен настан за вашата долгоочекувана свадба.

Избор на музика за Свадбената церемонија на големите пионерски параклиси во Орегон

Музиката на свадбената церемонија е она што го поставува тонот на вашата свадбена манифестација уште од самиот почеток кога луѓето ќе влезат во вашето место за избор. Ова е вашиот момент да ги оставите вашите поканети гости првиот впечаток за тоа како ќе биде вашиот посебен ден. Кои песни сте ги одбрале и како се играат тие ќе создадат атмосфера и стил на вашата свадба.

Најдобро место за венчавки за вашата церемонија и прием во Орегон

Повеќето од различните аспекти на свадбата се по избор, од носење костум или превез, па сè до гушење на свадбените услуги, до елаборат свадбена торта. Сепак, има едно нешто што не можете да го прескокнете - местото на настанот! На крајот на краиштата, мора да имате некаде за вашите пријатели и семејство да се соберат и да слават! Да се ​​ПОДДРИИ поводот на вашата свадба е толку важно, бидејќи деталите за вашиот ден се планирани околу тоа каде ќе се одржи овој настан. Ова е место што никогаш нема да го заборавите и сакате се однесува на следните 50 години.

Наоѓање совршено место не е лесно Има толку многу опции за избор, од селска капела до елегантен хотел. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да го пронајдете местото на соништата.

Достапна свадба сон. Гласаше: Победник на златни медали од средна долина 3 години по ред. http://affordabledreamwedding.com

1) Изберете место за венчавки што е во согласност со вашиот вид.

Местото што ќе го одберете за вашиот голем ден навистина може да го постави тонот за вашиот настан, без разлика дали одберете обична плажа или кристална сала за садови. Изборот на место што одговара и носи надвор, вашата тема ќе направи вашата свадба да се чувствува повеќе поврзана со просторот. Веројатно сте биле, како невеста сонувајќи за тоа каде ќе ја имате вашата свадба со вашиот партнер од соништата. Добро е да имате визии во минатото, но сега е време да се обидете и најдете го вистинското место. Решавањето на основите на вашата свадба ќе ви помогне вас и вашиот сопружник да ги стесните многу места таму и да го пронајдете оној што е точно за вас.

2) Дали треба да изберете традиционална свадбена капела со aвоно за ringвонење по заветите или нетрадиционално место како лозје на ридот?

Дали сè уште сонувате да се спуштате по патеката на една црква покриена со ливчиња од роза во ист амбиент како и вашата баба во брак? Традиционалната свадбена капела / црква има посебен дух и ја рефлектира традицијата како свадбите се правеле одамна стотици години. Со оглед на тоа што нетрадиционалните места стануваат сè попопуларни денес. Сепак, овие типови свадби можат да бидат скапа одлука бидејќи не е ефтино да се подготви лозје или локација покрај плажа.

Забележете ги калеидоскопските бои на подот од тврдо дрво на сликата погоре, предизвикани од многу витраж прозорци. http://affordabledreamwedding.com

3) Кој е бројот на твоите списоци на гости со кои парот излезе?

Запомнете колку луѓе што ги поканувате никогаш не е број на луѓе кои всушност ќе присуствуваат на денот на вашата свадба. Тажно е да кажам, после сите маки што сте ги испратиле со испраќање на белешка RSVP заедно со поканата и дека вашиот гостин одвојува време да се врати. Секогаш обележувајте се на вашиот обид список на гости. Треба да им дадете на вашите угостители реален број, а не број на соништата. Ова е скапа одлука, особено ако имате угостител што се наплаќа покрај плочата. Willе платите за секоја чинија што ја нарачувате дали гостинот се појавува или не. Скапи !!

Ова е една од првите работи што мора да сте ги испланирале пред да одберете место за живеење… која е очекуваната бројка кој ќе присуствува? Да имате цврст број и да останете со него ќе ви заштеди многу главоболки. Познавањето на бројот на гости ќе ви помогне срушете го вашиот буџет, бидејќи некои трошоци се многу зависни од бројот на луѓе што ги поканувате.

Имајте ги вашите свадби, корпоративни настани, погреби, црква, конференции и функции на заедницата на нашата ниска цена и погодно место. Додека одите во нашиот главен влез, како што се гледа погоре, ќе бидете третирани на високо ниво на грижа што вие и вашата партија ја заслужувате кога го славите животот. http://affordabledreamwedding.com

4) Останете на вашиот буџет без разлика што.

Од почетокот на планирањето на денот на свадбата до денот на самата свадба, останете на вашиот буџет. Тоа е многу тешко да се направи и лесно да се изгуби песна. Ако сето ова функционира за вас, неверојатно ќе ги контролира вашите стресови до крај. Ако цената на вашето место го исцрпува вашиот буџет од вода, или вие треба да го намалите вашиот дизајн и додатоци или да погледнете подостапни простори. Некои места се нереално скапи, затоа бидете внимателни. Можеби мислите дека ова е оној кога ќе пристигнете, но откако ќе ја видите цената можеби ќе треба да продолжите понатаму. Ова е многу честа грешка. Треба да го одржите вашиот буџет пред вашиот ум до крајот. Откако ќе ги знаете трошоците за вашето место, ќе бидете поудобни преземање на следниот чекор на планирање на вашата храна и декор. Запомнете дека сè уште треба да плаќате и за меден месец.

5) Размислете што е вклучено во цената на вашето место.

Кога гледате на места кои се со целосна услуга наспроти места каде можете да ги донесете сопствените продавачи и украси, не заборавајте да цена сè. Место со вклучени табели, столови и постелнина може да чини повеќе однапред од место каде што треба да изнајмите свои, но треба да добиете проценка од компанија за изнајмување за да видите како тие се споредуваат откако сте додале на цената за изнајмување работи за себе.

Запомнете дека на местото на настанот може да се најдат основни артикли за изнајмување (бели постелнина, стандарден прибор за готвење, банкет-столици, табели со тркалезни и правоаголник итн.). Можеби сепак ќе завршите да плаќате повеќе за изнајмување на предмети што одговараат на вашата визија, додека ако на нивно место најдете место што ги има овие предмети за изнајмување, ова може да биде најдобриот избор затоа што тоа ќе ви одземе некои од вашите стресови и ќе ве чини помалку.

Прославете ја вашата пригода во нашата оригинална достапна свадба капела за соништа од 1892 година и објект за банкет за настани од кој било вид. http://affordabledreamwedding.com

6) Тесно, кога датум за свадба.

Резервирањето на место за свадба значи тоа официјално го "поставивте датумот" за вашиот голем ден. Можеби веќе имате на ум датум за свадба, или можеби ќе можете да бидете малку пофлексибилни ако се земе вашиот датум. Во секој случај, еден од првите чекори при изборот на место за свадби е да се намали неколку датуми за кои знаете дека ќе работат за вас. Додека велите дека сте во брак „следното лето“ е добар почеток, најдобриот совет пред да започнете да барате места, е да имате неколку датуми на ум за вашиот посебен ден. Beе бидете изненадени што многу места за свадби се резервираат пред една година.

7) Измерете ги добрите и лошите страни.

Ако се за inубите на прв поглед со одредено место, тоа е а одлично или посебно чувство. Како и да е, не чувствувајте премногу притисок за да се најавите на испрекинатата линија за време на почетната тура. Најдобро е да направите чекор назад, да турнете неколку места и да разговарате за вашите опции со идниот сопружник и семејство. Размислете за добрите и лошите страни на сите места што сте ги посетиле и работете заедно за да донесете одлука за вашиот врвен избор. На секое место има добрите и лошите страни.

8) Потпишете го договорот за вашето место.

Кога вие и идниот сопружник сте се согласиле на посакуваното место, време е да го потпишете договорот. Во повеќето случаи, треба да платите половина од местото на одржување за да го зачувате датумот и тој дел е неповратлив. Овие зборови „неповратни“ се малку застрашувачки, затоа проверете дали сте 100% задоволни од местото на настанот и вашиот датум за настанот.

Сега сте ги донеле најважните одлуки што ќе ги донесете за време на вашиот процес на планирање на свадбата. Вреди да се земе време да го прославиме ова достигнување. Вие ги одбравте местото и датумот!

************************************************* ********************

Прифатлива свадба на соништата / Хабард капела во Хабард, Орегон е одличен избор за вашиот Свеченост и прием во местото свадба во Орегон.

Ова место е одлична локација за вашиот прием, заедно со параклисот за вашата церемонија - сите под еден покрив за денот на вашата свадба. Многу од предметите наведени погоре за избор на вистинското место за вашата церемонија и прием, ќе ги најдете на Достапна свадба сон / Хабард капела. Ова е локација што треба да ја видите и можете да одлучите дали е место кое можете да го визуелизирате за вашиот посебен ден. Достапни свадби за соништа / Хабард капела е 127-годишник “Пионерска свадба параклис“Место што ги задоволува церемонијата и потребите на местото на прием во вашето планирање. Ние сме биле го изгласаа Најдоброто место за венчавки во Орегон 3 години по ред. Нашите цени се многу прифатлива кога нè споредувате со други места кои се нудат во соседните области Портланд и Салем. Паровите што доаѓаат на турнеја постојано истакнуваат дека не можат да веруваат во нашите цени во споредба со другите.

Јавете се или е-пошта за турнеја од Кери на Достапна свадба сон / Хабард капела за да видите дали ова е вашето место за соништа за вашето место на венчавки.

Хабард Орегон
-503 459 1267-
hubbardchapel@gmail.com

Фаќање на илјадагодишно внимание за саеми, фестивали и настани на Орегон; Изнајми технологија за прикажување на LED диоди со голем екран

Водење саем, фестивал, концерт или друг настан може да биде вознемирувачка работа да кажам најмалку, и тоа е ако сè оди како што треба. Во променливиот свет каде што помалку од помладите генерации вредат време за почитувани традиции и наместо тоа бараат моментално задоволување на времето на екранот и технологијата, тешко може да се замислат начини за интеграција на двете, но треба да се случи ако не сакаме да изгубиме ценет дел од нашето наследство и историја.

Салем за складирање / Кизер Орегон - Ниски трошоци за високо безбедни високо безбедни опции за мини складирање

Безбедност. Сосема е веројатно најважната работа што треба да ја барате кога ќе одлучите каде да ги чувате вашите работи. Хек, тоа е половина од причината зошто добивате складиште наместо да го чувате во барака на тетка Ида. Како дел од Салем, Орегонската заедница, можеме среќно да кажеме дека Салем е одлично место за живеење. Тоа е доволно големо за да има многу да се направи, но не толку големо што е огромно. Близу на плажа, планини и безброј места за пешачење и кампување, не е ни чудо што жителите на Салем се толку блиски до природата.

Наоѓање на вистинската страница за прием на венчавки за вашиот посебен ден во Орегон

Кога размислувате каде сакате да го имате своето прием на сон на свадба постојат фактори кои треба да размислат при изборот. Наведени подолу, има неколку работи што треба да се земат предвид при изборот на местото за да ви го направат денот време да се сеќава на многу години напред:

Локација

Наоѓањето локација што е компатибилна и за семејството и за пријателите е најдобро, но запомнете дека во денешниот свет луѓето сакаат да одат некаде ново што е далеку од нивното живеалиште. Ова ја прави оваа пригода дури и посебна за луѓето да го направат патувањето да дојде до вашиот посебен ден. Исто така, имањето локација што не е далеку од главниот автопат го олеснува луѓето што доаѓаат од многу насоки.

Место за свадба и планирање на прием на многу достапен буџет во Орегон

Може да имате многу специјална свадба во соништата по пристапни цени. За да ја искористите вашата свадба, започнете со достапен буџет, а потоа работете во него за да ја направите вашата свадба најдобра за вас и за идниот сопружник. Следно, одлучете се за вашето место и додајте што повеќе го правите тоа сами идеи (DIY) што можете да го направат пријатно опкружување за вас и вашите гости.

Изнајмете голем екран со LED дисплеј во Портланд

Барате начин навистина да додадете некоја игра на вашиот следен настан, забава, саем или фестивал? ЛЕР приколки можат да ви помогнат Изнајмување на LED / Jumbotron на голем екран во Портланд, Орегон. Нашите единици за изнајмување ниски цени се целосно мобилни и може да се постават скоро каде било со минимални трошоци за вас.

Планирањето одмор на местото на вашата венчавка би можело да ви овозможи бесконечно уживање

Како се чувствувате за вашата свадба за време на големите празници? Многу наскоро, многу празници ќе бидат на нас. Достапна свадба сон во Хабард Капел низ годините забавуваше голем број свадби за празници за Ноќта на вештерките, Денот на благодарноста, Божиќ, новогодишните и в Valentубените. Ние честопати сме го виделе тоа Пионерска капела украсени да одговараат на времето на поводот. Разгледајте го овој временски период за вашиот посебен ден и направете го забавен за секого, но најмногу од незаборавни за двајцата.