Јапонскиот пазар на големо се намалува - глобално решение за хоризонтот?

Претходно оваа недела, Ројтерс објави дека Јапонските цени на големо паднаа за 0.8% во септември, означувајќи го седмиот последователен месец од година во година на опаѓање. Цените исто така се намалија за 0.2% во споредба со август, прв пад на месецот во Јапонија во последните четири месеци. Нивните податоци беа благодарение на Јапонската банка (BOJ).

Може ли Индија да го забрза својот иден раст користејќи ги синџирите на глобална вредност?

Индискиот БДП штотуку се намали за неверојатни 24% во последниот квартал, што претставува еден од најголемите падови на глобално ниво. Основната причина за овој значителен пад беше што Индија имаше една од најстрогите КОВИД 19 економски заклучувања во светот.

Ова во голема мера и негативно влијаеше на егзистенцијата на милиони Индијанци. Па, што можат да направат Индијанците за да ја поправат својата економија и да ги зголемат изгубените приходи за нивните милиони граѓани? Една студија има прикажани скоро сите земји треба да растат и да воспостават нови синџири на глобална вредност (GVC). Скоро ништо не е докажано подобро за да се зголемат приходите и да се намали сиромаштијата, додека се бара многу мало учество на владата или трошоци.

Нова можност за продавачите на големо на кожата

Многу индустрии и сектори низ глобалната економија претрпеа големи страдања како резултат на пандемијата на коронавирусите и придружната рецесија предизвикана од Големата блокада. Побарувачката за некои стоки и услуги едноставно пропадна, додека во други области, средствата за нивна дистрибуција до трговците на мало или потрошувачите беа прекинати или нарушени.

Извозот во Индонезија треба притисок од синџирот на вредност

Индонезија е најголема економија во Југоисточна Азија, како според бројот на жители (267 милиони луѓе), така и според економската големина со БДП од 1.12 трилиони долари.

Дали идниот економски раст на овој архипелаг може да одговара на демографската младешка транзиција за следните неколку години со просечна возраст на нивните граѓани на 30.5 години? Студии покажаа и Индонезија треба да го прошири својот глобален синџир на вредности, бидејќи е докажано дека ги зголемува приходите и ја намалува сиромаштијата.

Ново решение за трговците на големо во пандемиската економија

Пандемијата на коронавируси и поврзаниот Голем заклучок дизајниран да ја содржи, предизвикаа хаос во глобалната економија во текот на 2020 година. Глобалниот пазар на големо не е исклучок. Синоптичарите сметаат дека овој обично робустен пазар ќе доживее пад ширум индустријата во текот на годината.

Нова глобална опција за големопродажба за купувачи и продавачи е тука

Купи глобус е брзо растечка опција на големо на Интернет и веруваме дека ако сте купувач или продавач треба да започнете да ги разгледувате овие многу уникатни опции за производи. Ова е навистина подобра глобална платформа за големопродажба.

Купи глобус веќе обезбедува уникатни опции на вистинска глобална платформа со интереси од земјите на Вануату, Австралија, Тајланд и секако многумина овде во Америка.

RangeMe - одличен начин за поврзување? Или пазете се од купувачот?

RangeMe е услуга специјализирана за помагање во поврзување на трговците на големо со купувачите. Тие ги нудат своите услуги со две различни перспективи: услуги за купувачите и услуги за трговците на големо.

Секако на купувачите им се нудат сметки бесплатно. Тоа е одличен начин да прелистувате производи и да најдете врски со нови провајдери со кои можеби порано не сте имале работа, сè на дофат на раката. Страна на големо на бизнисот е малку потемна сепак.

Иран: Амбасадорот на САД не е цел

Иранскиот генерал-мајор Хосеин Салами ги негираше тврдењата за Иран, насочени кон американскиот амбасадор во Јужна Африка. Приказната, за што први известуваше Политико, посочи дека иранското раководство барало да ја извади амбасадорката Лана Маркс како одмазда за убиството на иранскиот генерал-мајор Касем Солеимани на почетокот на оваа година.

ХРВ ги осудува ксенофобичните напади во Јужна Африка

Хјуман рајтс воч (ХРВ) ги осуди ксенофобичните напади против Африканците и Азијците во Јужна Африка и ја осуди неактивноста на јужноафриканската влада да ги запре. Осудата следува една година по усвојувањето на владиниот акционен план за борба против нападите против странците.

Откриен заговорот за Иран за атентат врз американскиот амбасадор

Новиот извештај објавен од „Политико“ посочува дека Иран планира атентат врз американскиот амбасадор во Јужна Африка. Во него се потенцира дека потегот против амбасадорката Лана Маркс се прави како одмазда за убиството на иранскиот генерал Касем Солеимани на почетокот на оваа година.

Глобално производство на продавница - Дали на вашата компанија и е потребен еден?

Гледаме масовна миграција кон Интернет за нашите деловни потреби. Ова е една од најголемите деловни миграции што некогаш ги видел светот, но многу мали производствени компании дури и не ги ажурираа своите веб-страници со години, а да не спомнувам проширена и искористена поефикасна онлајн способност.

Дали е сега време малото производство да влезе на светските пазари?

Дали на секоја компанија за трговија на големо и треба глобален излог?

Интернетот и деловниот пејзаж се менуваат со стапки што не се видени порано. Со оваа неверојатна промена што се случи пред нас, зошто не се случи тоа трговија на големо преку Интернет индустријата се прилагоди и станува поефикасна? Наместо тоа, се чини дека има многу малку промени и зголемена ефикасност во текот на многу години.

На пример: Ние веруваме дека секоја компанија на големо денес треба да има свој глобален излог.

Наскоро ширум светот продажба на големо на едно стоп преку Интернет

Дали бизнисот на големо со глобални слободни пазари е најнеефикасниот пазар во светот?

Со изложба на Интернет и онлајн трговија на мало, има пазар на големо се држи чекор со своите врсници?

Не само што има пазар на големо не е во чекор, но неуспехот на индустријата да биде во чекор со Амазон е клучна причина зошто Амазон е толку успешен и индустријата на големо се одвива многу лошо. Амазон се обрати до кинеската индустрија за трговија на големо директно со многу семинари во Кина, а Амазон дури започна и сопствен бизнис за испорака за пренесување стоки од Кина во САД, а потоа директно на нивниот главен пазар.

Онлајн свирки што одат на глобално ниво

Со денешниот глобален свет, постоењето на постојан приход, самостојно создадено во вашиот дом, сега е поважно од кога било. Ако вашите деца престојуваат дома или бизнисот каде што работите е затворен, кои се вашите опции? Повеќето економисти не гледаат брзо закрепнување од глобалната пандемија бидејќи тоа е околу шест месеци и малку со COVID-19 се смени.

Купете на големо преку Интернет за вашиот бизнис на мало

Купување на големо преку Интернет производи и продажба на нив по малопродажни цени може да бидат основа на солиден и живописен бизнис. Концептот е многу едноставен: пронајдете извонреден производ, оној што се надевам дека е уникатен за вашиот бизнис, купен по ниска цена. Потоа продајте го по повисока цена и повторете.

Како да се искористи предноста на слободното време

Многу луѓе сакаат да го поминат слободното време да се релаксираат дома или со пријателите. Тие го прават ова за да се одморат од својата работа од 40 часа неделно.

Како и да е, треба да размислите да жртвувате дел од вашето слободно време за да инвестирате во вашата кариера, особено за време на глобалниот појава на COVID-19. Многумина од вас работат од далечина за време на пандемијата, давајќи ви дополнително слободно време што можете да го одвоите за учење нова вештина.

Станете трговија на големо преку Интернет

Дали сте трговец во земја или далечна локација и сакате значително да го подобрите вашето присуство во светот на големо преку Интернет? Ако верувате дека вашите производи треба да бидат прикажани во многу мрежни продавници низ целиот свет, можеби е лесно да се реши овој проблем. Преглед Купи глобус да ги подобрите и намалите трошоците, истовремено подобрувајќи го пристапот и лесната употреба.

Купувајте трговија на големо преку Интернет - Следната генерација на големо преку Интернет за купувачи и продавачи

Проблемот со денешниот интернет е во тоа што светските веледрогери и дистрибутерите сè уште го користат моделот на нивниот 1900-ти; има малку ако има некоја значителна промена, иако видовме неверојатно робусна промена во светот што создаде нова категорија на мало на интернет. Производството, исто така, забележа огромни скокови со микро компании. Овие компании се вклучени во креативниот дизајн и развојот на нови производи, но го изнајмуваат целото производство. Тие виделе силен раст кој се појавува низ целиот свет.

Рамафоса постави да ги олесни ограничувањата на „Ковид-19“ во Јужна Африка

Јужноафриканската држава планира да ги олесни ограничувањата воведени со цел да ја спречи пандемијата на коронавирус. Претседателот, Кирил Рамафоса рече дека бидејќи земјата го достигна својот врв, тој откри дека планира да ги олесни скоро сите ограничувања. „Кога ќе се погледнеме во изминатите пет месеци, сите индикации се дека Јужна Африка го достигнала врвот и отиде подалеку од навлегувањето на кривата“, рече претседателот.

Може ли Интернет-добавувач на големо да ги реши потребите на вашата онлајн продавница?

Една од првите идеи што треба да размислите пред да отворите веб-страница на големо на големо е подобро да разберете како работи системот на големо на снабдувачите и уште подобро систем што може да работи за вашата онлајн продавница.

Проблемот со купувачите преку Интернет:

Повеќето системи за големопродажба се најпродавани во најдобар случај; тоа е еклектична колекција на многу случајни не-корисни „веб-страници за прво регистрирање“. Многумина се во САД, но повеќето се попрскани насекаде низ светот. Повеќето од овие страници се во ред, многу се одлични, но неколку само трошат време со долг процес на регистрација и такси.

Коронавирус - случаи на Африка повисоки од пријавените

Како случаи на коронавирус во Африка надминуваат 1 милион, експертите се загрижени дека бројките не ја отсликуваат вистинската слика. Тие тврдат дека на Африка му недостасува сеопфатно тестирање за вирусот. Јужна Африка, со повеќе од половина од случаите на континентот, е пофалена за спроведување на широко тестирање.

Свирки за продажба - начин да ги зголемите вашите хонорарни приходи од свирки

Дали продавачите на свирки добиваат доволно продажба? На хонорарни пазар на хонорарни свирки (FGG) мислиме дека одговорот е не, но она што нè прави различни е дека работиме напорно за да сториме нешто за тоа. Затоа работиме толку напорно за да помогнеме во промовирањето на свирки што ги објавуваат на нашата платформа со ниски трошоци. Сега имаме две различни услуги за да го извлечеме вашето име и дигитално да ги продаваме своите услуги на глобално ниво.

5 најдобри IP-trackers за идентификување на IP адреси со леснотија

„Интернетот требаше да ја направи планетата помало место“. Како што навистина го цитираше Макс Вотерс, овој неверојатен изум го иницираше патувањето кон дигитализацијата и создаде нова перспектива за виртуелната интелигенција што ја олеснуваше врската над географските граници, каде било на оваа планета.

Развивач на софтвер до менаџери на проекти: Потребно за развој на вештина

Од врвен поглед, вештините потребни за да станете успешен развивач на софтвер се многу различни од потребните вештини за да станете успешен проект менаџер. Сепак, вреди да се забележи дека патувањето во кариерата скоро секој развивач на софтвер минува низ точка каде тој или таа треба да се грижи за ИТ-проектите. Во овој напис, ние ќе обрнеме внимание на вештините потребни за секој развивач на софтвер да премине од улогата на развивач на софтвер до менаџери на проекти.

Наскоро ќе се отвори продавницата на глобусот

Сакавме да им понудиме на нашите глобални гледачи повеќе од само услуги преку Интернет. Не греши, не сакаме услуги преку Интернет, но сакавме да направиме повеќе, така што наскоро ќе се отвориме Купи глобус каде се надевам дека ќе можете да направите локални производи и да ги продадете на глобална платформа. Ние сакаме да му дадеме на малиот човек можност да ги запознае своите производи на светот. Продавачите нема да имаат трошоци за набројување и ќе плаќаат такса само доколку продажбата е завршена. Повеќето мали компании имаат ограничена глобална, па дури и национална свест, и ние ќе можеме да обезбедиме ваков вид на услуга.

Коронавирус - Јужна Африка гледа 500,000 случаи

Јужна Африка има снимено повеќе од 500,000 случаи на коронавирус. Бројот на загинати во земјата изнесува 8,153. Земјата води во Африка, континент кој бргу се приближува до марката од 1 милион во однос на случаи на вирус и е најтешко погодена, бидејќи сочинува половина од случаите на Африка.

Коронавирус - 18 милиони случаи, 692,000 смртни случаи низ целиот свет

Неодамнешните податоци го откриле тоа бројот на заразени со Коронавирус се искачи на околу 18 милиони, додека смртните случаи се искачија на околу 686,000 случаи. Во меѓувреме, заклучно со саботата навечер, по локално време, Со новите Коронавирус, САД броија над 62,000 нови инфекции.

Коронавирус - Половина милион случаи во Јужна Африка

Министерството за здравство на Јужна Африка соопшти денеска дека е бројот на нови случаи на коронавирус во земјата надминаа 500,000. Министерот за здравство, Зуелини Емкизе, објасни дека секој ден се потврдуваат 10,107 нови инфекции, со што вкупните достигнуваат 503,290. Досега починале 8153 лица.

Можеме ли да ви помогнеме да ги „продавате своите свирки“ ширум светот?

Хонорарни глобални свирки (FGG) пазар на ниски трошоци сега ги објавува двете глобални вести за хонорарни свирки, како и (само сега започнати!) индивидуално засновани свирки во речиси секоја земја - обезбедување на секоја земја и главни градски услуги и информации на повеќе локални органски јазици.

Што треба да барате во Интернет продавница за облека за бутици

Популарноста на модата никогаш не згаснува. Секоја година, во продавниците се прикажува нов тренд на модерна облека, торби, чевли и додатоци. Сепак, има моменти кога шетањето низ трговскиот центар во потрага по облека ќе биде заморно. Понекогаш, трговските центри можат да бидат преполни со луѓе, и мора да чекате во долга линија за да платите за она што го сакате. Ако брзате, ова може да биде проблем за вас. Интернет бутик облека продавницата е совршена за поединци кои немаат трпеливост и време да го погодат трговскиот центар и да бараат облека што ја сакаат.

Топ 10 стратегии за оптимизација за извршување во 2020 година

SEO е процес на планирање, прикажување и спроведување на стратегии за да се добие пооргански веб сообраќај. Постои континуиран раст на стратегиите за оптимизација од напредно промовирање, нови модели до нови ажурирања и уреди кои ги надградија нашите процедури и системи и функционираат подобро и пошироко, но секогаш има повеќе простор за развој.

Стабилизација на крипто - буквално!

Годината 2009 може да изгледа приближно и далеку од различни перспективи, но кога станува збор за областа на технологијата, не постои сомнеж дека 2009 година е доста далечна! Тоа беше време кога паметните телефони многу полека почнаа да лазат на пазарот и Uber беше само мал стартап во Калифорнија. Областа на технологија за криптовалентност и blockchain е едно од многуте полиња кои се зголемија со скокови и граници во однос на експертиза, прифаќање и релевантност.

Коронавирус - Јужна Африка ги затвора сите јавни училишта, повторно

Сите јавни училишта во Јужна Африка треба да бидат затворени повторно почнувајќи од понеделник, по континуираното зголемување на бројот на случаи на коронавирус во земјата. Огласот го даде Претседателот Кирил Рамафоса, кој рече дека затворањето е насочено кон спречување на натамошно ширење на вирусот што предизвикува хаос во земјата.

Состанок на БРИКС: Кои се стратегиите на Русија, Кина?

на BRICs земји (Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка) ја одржаа својата министерска средба виртуелно. Оваа година е десетгодишнина од групирањето на БРИКС. Русија требаше да биде домаќин на годинашниот самит, но поради пандемијата „Коронавирус“, самитот требаше да се одложи.

Топ 10 паричник на Ethereum во 2020 година

Етерумот е втор најпосакуван паричник во светот на крипто. Тоа е заради нејзината инфраструктура на паричникот. Паричникот Etherum има уникатен софтвер кој работи на децентрализирана платформа и е обезбеден со технологијата на blockchain. Бидејќи цените на Биткоин се зголемуваат од година во година, луѓето го претпочитаат Ethereum како свој избор да инвестираат или да тргуваат со нив. Во оваа статија, да разговараме за првите 10 паричник Етеррум во 2020 година.

Време е Кенија да го усвои хонорарниот глобален пазар на свирки за нивната младост

Невработеноста кај младите во Кенија се искачи на алармантни нивоа. Фактите се, осум од секои 10 невработени лица во Кенија се млади. Комбинирајте го тоа со фактот дека Ковид 19 удира Кенијаекономијата е тешка, а земјата е претежно земјоделска економија. Ова остава малку за вработување на млади во блиска иднина, што ќе доведе до континуирани генерациски проблеми.

Post Gigs - Дизајн на вашата онлајн свирка Пост, така што ќе заработи повеќе пари

Ако сте во дизајн, графика, креатор на содржина или инженер, и објавивте мрежни содржини, можете да обезбедите и пост глобални свирки. Објавувањето на вашите услуги преку Интернет ви овозможува да заработувате пари и со некои веб-страници, како на пр Хонорарни глобални свирки (FGG) пазар на ниски трошоци, дури и повеќе пари како процент од продажба. Повеќето луѓе во светот на свирки започнуваат едноставно, тоа го прават скратено работно време и на крајот работат со полно работно време во кариера.

6 совети за продажба на свирки на хонорарни глобални свирки на пазарот со ниска цена - никогаш не било полесно!

At Хонорарни глобални свирки (FGG) пазар на ниски трошоци ние сакаме да продај ги своите свирки глобално на нашата популарна хонорарна платформа за свирки. Прво, го направивме многу лесно продај ги своите свирки. Одите на нашето зелено копче што вели Продаваат свирки и ова ве носи на страницата за да се регистрирате како Продавач. Треба да ги наведете потребните информации - ние ги направивме што е можно поедноставно, така што трае само неколку минути и нема трошоци.

Коронавирус: Јужна Африка забранува алкохол, повторно

Алкохолот повторно е забранет во Јужна Африка. Ова е една од мерките поврзани со коронавирусот што владата ги објави додека ја одржува земјата на заклучување на ниво на 3. Исто така, назад е полициски час, каде што само оние со дозвола и здравствените работници можат да бидат надвор од 21:00 часот до 04:00 часот.

Петмина убиени во напад врз црквата во Јужна Африка

Пет лица се убиени после напаѓачите упаднале во црква во Јужна Африка среде тековните расправии околу црковното раководство. Јужноафриканската полиција соопшти дека спасила мажи, жени и деца, кои биле заложници во предградието на Јоханесбург во саботата наутро.

Што да барате кога купувате деловен лаптоп?

Деловен лаптоп е компјутер специјално дизајниран за да толерира потежок обем на работа и продолжено користење, што го прави особено идеален за деловна работа. Тие се изградени посилни, полесни и се поефикасни за погрубите времиња и бурните ситуации. Некои од нив се исто така посигурни и построги од редовните лап-топ компјутери за лична употреба затоа што деловниот лаптоп има повеќе доверливи датотеки и не може да се дозволи лесно да се сруши.

5 совети за купување морски делови на Интернет

Кога топлината на летото сонце удри во вашата кожа, може да ве натера чешање да излезете на вода. Бродот е одличен начин да уживате во натопување на сонцето, дружење со семејството и зачувување во тие трофејни риби. За да го активирате вашиот брод и да работи, еве неколку совети што треба да ги следите при нарачката на потребното делови за брод на интернет.

Зошто SEO е неопходно за време на време на COVID-19

Најголемата предност на Интернет е тоа што секогаш е отворена за деловни активности. Без оглед на ограничувањата за престој и дома и затворање, луѓето успеаја да се здобијат со информации, снабдување и за секоја друга суштинска услуга што им е потребна благодарение на мрежата во 2020 година. Коронавирусот влијаеше буквално во секоја индустрија и ги чинеше деловните субјекти милиони. долари приход; природниот одговор може да биде да се намалат напорите за маркетинг во обид да се зачува постојниот буџет, но Оптимизација и дигиталната стратегија е поважна од кога и да било за време на COVID-19.

Како да привлечете корисници на вашата онлајн продавница во денешниот дигитален животен стил?

Сè е можно со правилно планирање и тактики. Тогаш, светот брзо се менува кон онлајн платформите и тоа е причината, постои пораст на конкуренцијата. Со толку многу опции достапни на машините за пребарување, како да го поттикнете корисникот да ја посети вашата онлајн продавница? Како да ги привлечете да ги разгледате вашите каталози? Како да ги натерате да купуваат производи од вашата веб-страница? Па, ова се некои од основните прашања што повеќето од сопствениците на онлајн продавници ги имаат во умот. Затоа ние сме тука да ви помогнеме во зајакнувањето на дофатот и сообраќајот за да можете да ја зголемите продажбата на ефективен начин!

Африка треба да зелена

Дали Африка ќе се појави откако ќе заврши пандемијата на вирусот Корона? Африка треба целосно да ги искористи неискористените ресурси на богатство и да се бори против корупцијата, така што нејзините луѓе нема да бидат ранливи во тешки времиња. Континентот треба да се фокусира на зајакнување на грасрутото. Главниот фокус треба да биде во следниве сектори, производство на храна (револуција во земјоделството), вода и канализација, здравство, извори на електрична енергија, револуција во индустријализацијата, вештини за стручно оспособување и центри за истражување.

Како да купувате на венчаница на Интернет

Планирањето свадба доаѓа со многу предизвици, но ништо нема да ја надмине тешкотијата да се најде совршената венчаница. Прашајте ја секоја дама што ја знаете за нај стресното нешто што го имаа за време на нивната свадба сезона. Најверојатно ќе ги слушнете како зборуваат за колку време им требало да го пронајдат вистинскиот фустан. Навистина, шопингот за венчаници може да биде болка, но само затоа што сакате сè да испадне совршено. Како таков, многумина размислуваа да се свртат кон Интернет за да ја купат својата венчаница.

Зошто треба да го конвертирате вашиот блог во PDF

PDF е воведен од Adobe со цел да може да се сподели датотеки помеѓу различни уреди без стрес. Разменувањето на датотеки и документи беше одземаат многу време и беше тешко во 1990-тите, бидејќи документите нема да го зачуваат оригиналното форматирање за време на трансферот.

Со PDF, оригиналното форматирање на текстови и слики се одржува така што корисникот може лесно да ги гледа датотеките. Поради оваа причина и многу други причини, ние претпочитаме да претвориме сè во PDF.

Коронавирус - СЗО предупредува за забрзување на пандемијата во Африка

Светската здравствена организација изрази предупредување дека пандемијата на Коронавирус „забрзува“ во Африка. Според СЗО, основата за да се дојде до нивниот заклучок е дека, додека на континентот се потребни 98 дена до 100,000 случаи на коронавирус, потребни се само 18 дена за да се достигнат 200,000 случаи.

Хонорарни свирки и вести низ целиот свет кои нудат бесплатни и ниски трошоци за услуги за да помогнат во градењето на одржливо живеење

Комунални новости (ЦН) и Хонорарни глобални свирки (FGG) пазар на ниски трошоци платформите им овозможуваат на читателите да ја објават својата хонорарна работа на новости и свирка платформа - сè бесплатно - со неограничена читателска публика и евентуално најниска вкупна цена на глобалниот пазар на свирки. CN и FGG ниски трошоци на пазарот бевме сведоци на стабилен раст, додека на најсиромашните глобални читатели во повеќето затскриените окрузи им обезбеди непречен отворен пристап до вести, информации и услуги, дури и на нивните јазици.

Пригоден Водич за купување на зрна кафе на Интернет

Кафето е магичен пијалок што разбуди многумина од нас рано наутро и ни дозволува да останеме будни преку долги смени. Можете да ги прилагодите вашите техники за подготовка колку што сакате, но зрната кафе што ги користите ќе имаат најзначајно влијание врз вкусот. Доколку не ги добивате најквалитетните зрна кафе, недостасувате на добро, квалитетно кафе.