RangeMe - одличен начин за поврзување? Или пазете се од купувачот?

RangeMe е услуга специјализирана за помагање во поврзување на трговците на големо со купувачите. Тие ги нудат своите услуги со две различни перспективи: услуги за купувачите и услуги за трговците на големо.

Секако на купувачите им се нудат сметки бесплатно. Тоа е одличен начин да прелистувате производи и да најдете врски со нови провајдери со кои можеби порано не сте имале работа, сè на дофат на раката. Страна на големо на бизнисот е малку потемна сепак.

Перење пари со употреба на онлајн продавници

Со години, многу онлајн продавници на Taobao и Tmall ангажираа луѓе, особено студенти и домаќинки кои имаат многу слободно време и сакаат да заработат дополнителни пари, да фалсификуваат нарачки и добри прегледи на производи. Се вика "Шуадан”На кинески. Овие ангажирани „клиенти“ ги разгледуваат и купуваат производите на ист начин како што би се однесувал нормалниот клиент.

Инквизицијата

Насловите се читаат гласно и јасно, „Трамп вели дека ќе bring донесе праведност“ на Биг Техника преку извршна наредба доколку Конгресот не преземе дејствија “. Но, дали Извршната наредба навистина може да донесе ненадејна промена? Може ли тоа да ги одврати луѓето од прелистување на „Гугл“, од купување производи „Епл“, од нарачување на намирници, книги и слично од „Амазон“ или да престанат да користат Фејсбук, Whatsup или Инстаграм?

Како Амазон ги чисти лажните прегледи? Тие не - сега ќе ги објават своите сопствени платени прегледи!

Веќе повеќе од една година дискутираме за неетичко однесување на стотици илјади продавачи на трети страни на страници како Амазон, Волмарт и еБај кои плаќаат големи компании за прегледување за да објавуваат лажни критики со 3 везди на нивните производи (и лажни 5- осврти на starвезди за нивните конкуренти производи) за да ги подобрат своите шанси да ги измамат просечната личност да веруваат дека нивните производи се подобри отколку што се всушност.

Предупредување! Амазон продава производи од Кина кои можеби не се во согласност со правилата на ФДА

Деновиве, купувањето преку Интернет стана дел од многуте редовни навики за купување во многу домаќинства низ целиот свет. Се претпоставува дека ќе се поедностави и заштеди време во комбинација со погодност. Со појавувањето на виртуелните асистенти како Алекса, тоа е уште полесно. Да се ​​биде главен член на Амазон, практичноста за бесплатна гарантирана испорака во рок од 48 часа и во некои случаи 24 часа е атрактивен метод за купување.

Најдобри / најсилни гелови и креми за нумнување спреј за продавници, салони, бањи и аптеки сите низ нацијата !!

Една од најголемите работи во деловниот свет е тоа што кога имате одличен производ, тој доста се продава себеси. Никогаш не било тоа поточно отколку што е со Нумерирајте, производна линија специјализирана за болка во лидокаин и олеснување на чешањето, со многу силно прифаќање на национално ниво и на ниво на големо. Еден по еден, два по два, продавници за тетоважи, аптеки, салони, дневни бањи, па дури и продавници за возрасни (шах!) Го искористуваат предизвикот „Numbify“, а самите дознаваат само покрај себе, тестирајќи колку е навистина подобро Numbify за олеснување на болката.

Дали Амазон е домаќин на најголемиот измамник на потрошувачи во светот? Дел III: Лажни компании и прегледи на Кина и Азија

Дел I & II од нашата изложеност на измама во Амазон покажа како стана отворена сезона за компаниите што наведуваат лажни прегледи на Амазон. Откако го опишавме обемот на масовната измама, детално расправавме како Амазон ја обезбедува и санкционира најголемата измама во светот со проценети лажни прегледи на 25% преку платформата на онлајн малопродажба. Фејкспот, компанија која анализира лажни прегледи, тврди дека 30% од сите прегледи на Amazon се лажни.

Сега сакаме да опишеме како метастазираше ова гниење во Амазон.

Дали е нумифицирање на најсилниот крем за нумнување? Ние ги оспоривме сите креми 5% до дуел преку тест-странично тестирање на 3rd партија

Разговорите и лажните прегледи се ефтини, во Numbify не беа докажани.

Numbify, популарна марка за вцепененство на страници како што е Numbify.com Amazon.com, Walmart.com, И Ebay.com издаде невиден предизвик за другите производители на производи за задебелување на лидокаин! Цитирајќи го извршниот директор Дру Штиг: „Време е да се поставиме или да замолчиме!“

Numbify веќе долго време ја бара популарната титула на Најсилни кремови за нумење, гелови и спрејови. Додека другите трошат време и пари за да извршат незаконска измама кај потрошувачите, Numbify ги троши своите напори да ја зголеми својата моќност на производот и квалитетот додека користи што повеќе природни состојки.

Дали Амазон е домаќин на најголемиот измамник на потрошувачи во светот? Дел II: Многу други лажни прегледи за фарми што треба да ги изберете

Во нашата прва статија објаснивме зошто Амазон, предводен од effеф Безос, или наскоро ќе го помине Берни Мадоф како најголем корисник на најголемата измама во долар во историјата. Ние, исто така, разгледавме колку е дрзок пазарот за лажни ревизии за компаниите од платформата „Амазон“ (не видовме какви било лажни прегледи понудени на „Ебај“ или „Волмарт“), и ги истакнавме четири фарми за лажни ревизии. Ако сметавте дека е шокантно што давателите на лажни ревизии бесрамно и јавно ги продаваат своите производи преку веб-страници, рекламирање, Твитер и преку видеа - тогаш следниот 11 компаниите што ќе ги следиме во центарот на вниманието (донесувањето на вкупниот број на 15) треба да докажат колку е широко распространета оваа измама. Запомнете дека Амазон и нашата влада се пофалиле дека собориле еден лажен преглед 2016 што резултираше со исклучување на тројца трговци.

Дали Амазон е домаќин на најголемиот измамник на потрошувачи во светот? Дали знаевте дека лажните прегледи доаѓаат со гаранции?

Износот на лажни преглед потрошувачи измама на Амазон е масивна и шокантна. Вистината е дека ниту една компанија нема поголема корист од оваа масовна измама отколку Amazon.com. Компанијата „effеф Безос“ не ги користи нивните монополни овластувања на традиционален начин за создавање повисоки цени. Наместо тоа, тие свесно избираат повеќе бескрупулозни начини да ја унапредат својата доминантна позиција на пазарот, но секогаш користејќи ја нивната големина и дофат за да обезбедат други компании на пазарот се принудени да реагираат на нивното лидерство.

Дали Ебанел ги прекршил правилата на ФДА со лансирање нелегален производ?

Веруваме дека производот за олеснување на болката Ебанел и со обајцата Екстракт од моќен коноп екстракт и Ментол е неетички и незаконски според правилата на Сојузната управа за храна и лекови. ФДА има не е одобрено производи од коноп или канабис.

Крем за олеснување на болката во грбот, 2.3oz најчиста 750mg Екстракт од крем за маст од коноп Бришење на болки во грбот, артритис, болки во зглобовите, болка во колкот, болки во мускулите, инстант олеснување на болката

ФДА не ја одобри оваа употреба. Екстракт од коноп не може да да бидат вклучени со која било активна состојка на ФДА, или со ФДА одобрена употреба како „олеснување на болката“. На пример ментол се смета за активна состојка на ФДА за олеснување на болката. Сите производи за намалување на болката со ментол мора да работат под регулаторниот чадор на ФДА.

Нов поглед на криминалот и казната

Без разлика дали живееме во сиромашни области или побогати средини, сите сме погодени од злосторството околу нас и стравот што го предизвикува кај сите нас. Одамна луѓето гледаа на криминалот на поедноставен начин. Имаше добри луѓе и лоши луѓе, а лошите требаше да бидат казнети, а злосторството ќе исчезне. Тоа не се случи. Кога криминалците се казнуваат, тие обично не престануваат да бидат криминалци.

Дали Амазон става алчност пред нивните етички, морални и правни обврски? Друга компанија Fern & Willow со 100% лажни прегледи

Амазон започна нова услуга што покажува Нови изданија на „Амазон“ но Амазон не прави ништо за ништо за да спречи огромна количина лажни прегледи на нивната страница, дури и откако ги документираше за нив. Лажните прегледи и лажните компании добиваат голем тресок и предност од Amazon кога лансираат нови производи, што ги демонстриравме во неколку статии. Амазон дава друг асиметрична предност на измамниците за лажни ревизии кои исто така лансираат нови производи и се наведуваат како Hot New изданија.

Во претепаниот американски магнат effефри Епштајн „изврши самоубиство“

Тајкун на САД Џефри Епштајн, кој беше обвинет за трговија со деца, изврши самоубиство во затворот во Newујорк каде што го задржале, според извештаите на локалните медиуми. Телото на Епштајн било пронајдено во саботата наутро, според извештаите. Кон крајот на јули, воодушевениот Епштајн беше пронајден со ознаки на вратот, што јасно укажува на очигледен обид за самоубиство, јавуваат американските медиуми.

„Мојата главна цел беше да ги убијам Мексиканците“ - Напаѓачот на Ел Пасо сега признава

Патрик Крусиус според градскиот детектив не понудил никаков отпор кога бил уапсен и рече: „Јас сум напаѓачот.“ 21-годишниот белец рече дека стои зад нападот што го остави 22 лица загинати и дваесетина повредени минатата сабота во Ел Пасо, Тексас. Оттогаш тој призна дека мета на неговиот брутален напад, користејќи пушка што личеше на АК-47, беа Мексиканци.

Ебанел ги дуплира лажните прегледи од страна на Блафанти плукајќи во лицето на политиките на Амазон

Ебанел повеќе од двојно ги зголеми своите лажни прегледи на еден производ, буквално преку ноќ! Само погледнете ја фотографијата. Во четвртокот навечер нивниот производ за прскање се мачеше со резултат кој полека тоне (и покрај товарот на лажни позитивни критики!). Како дел од нивната стратегија за лансирање на производи, тие го дадоа својот спреј веднаш засилување со лажен преглед, тврдејќи дека тоа е големина и варијација на бојата на нивниот крем производ. Ние веруваме дека Амазон присилно ги раздвои двата производи по поплаките за злоупотреба. Како резултат, пребројувањето на лажни прегледи на Ебанел падна значително и, така, и нивниот резултат на тој производ за прскање.

Што направи Ебанел? Покрај тоа што полека додадоа лажни прегледи на спреј, тие се вратија за неколку недели подоцна и ги рекомбинираа производите!

Амазон продолжува да ги наградува критиките на лажната критика на Ебанел - повеќе измама на потрошувачите од „Блејк Преглед“

Откако го испративме нашиот последен напис до Министерството за правда, тие одговорија. Така ќе ги справиме со сите наши написи. Ние сме тврделе дека Амазон прави дискриминација и против американските и чесните бизниси; дека Амазон им дава асиметрична и неправедна предност на познатите и документирани измамници и / или оф-шор компании кои користат големи лажни прегледи од првиот ден.

Лажни прегледи на „Амазон“ им даваат неисметрален предност на компаниите со лажни компании во странство, во однос на американските мали бизниси

Напишавме статии за вести за Амазон. Без оглед колку се лоши и нечесни платените, лажни прегледи станаа на веб-страницата на нивниот пазар, Амазон упорно одговараше на нашите поплаки испраќајќи ни ги нивните упатства и продолжува да дава јавни изјави како што се:

„Еден неовластен преглед е премногу“.
„Секој обид за манипулирање со коментарите на клиентите е строго забранет во Амазон“.
„Малите и средни бизниси напредуваат со„ Амазон “.

Ние постојано доставувавме фактички докази и документација за системска употреба на лажни прегледи директно до effеф Безос во Амазон, и без оглед колку е лоша документацијата за злоупотреба, Амазон само ги надминува проблемите.

Амазон - Прегледот на Travelambo покажа 100% лажни прегледи за лажна компанија - веројатно поседуван од ажурирање на измама за преглед на измама „Алибаба“ и „Ебанел“

Ние го разгледавме Трабламо оваа недела. Откривме дека компаниите честопати се најсвесните корисници на лажни прегледи за време на лансирањето на нов производ. Ние го разгледавме Материјал за касети со картички Travelambo, за мажи или жени, Магнетски затворач на картички за имиња во картички (Напа црвено вино) на Амазон.

Лежишта на Wewgo 608-2RS: Над 70% лажни прегледи на Amazon - од страна на лажна компанија

Поминавме низ прегледите на Wewgo Ball Bearing 608-2RS и тие имаа неверојатен рејтинг на 4.4 starsвездите од Амазон. За овој многу висок рејтинг им беа доделени и Амблем Избор значка.

Имањето starsвезди 4.4 направи сè за овој производ да изгледа одлично, но има и едно големо прашање: Прегледите беа купени. Сепак, уште полошо, над 70% од вкупните прегледи за лежиштето Wewgo 608-2RS беа лажни. Wewgo е уште еден измамник! Се чини дека сè за Wewgo беше поставено од првиот ден да биде измама за потрошувачи, повеќе за тоа подоцна. Вевго никогаш не ја заслужил ознаката Избор на Амазон. Побаравме јавно од Амазон да отстрани лажни рекламни / прегледи од нивната платформа, но по многу поплаки за тоа Ебанел (досега најуспешните да бидат сериски сторител на измама кај потрошувачите), тие дури и не ги отстраниле потврдените лажни прегледи на Амазон или изборот на значката на Амазон!

Лабараториите на Ебанел ја прегледуваат измамата на Амазон потонува на ново ниско ниво - Дел 2

Континуирана истрага за лажни прегледи на лабораториите Ебанел на пазарот Амазон.

Од година во година на Амазон пазар расте и цвета, создавајќи поголеми можности и зголемена конкуренција. Како е нова компанија да се натпреварува на незаситени пазари против тешката конкуренција, особено конкуренцијата што произведува подобри производи? Па, нашите пријатели во лабораториите на Ебанел сигурно сфатиле!

Амазон ги наградува лажните прегледи - Случајот Ебанел

Категоријата Numbing на Амазон е широко распространета со лажни прегледи и позитивни и негативни. Никаде не можеше да најдеме полош сторител од лабораториите на Ебанел. После деталниот преглед на илјадници потенцијално лажни прегледи, позитивни на нивните производи, негативни на нивните конкуренти, поднесовме жалба до Амазон и напишал е-пошта директно до effеф Безос за Ебанел.

Амазон нè испрати е-пошта назад во март 26th 2019.